Skip to content

FCS – Tallinna FC Akhtamar 4:3(2:2)

5.08.2011

Ja kolmandal korral läkski õnneks! Dramaatilise heitlusega suutsime tagada pääsu karikavõistluse järgmisse ringi, kus meid ootab ees võõrsilmäng Pärnu Linnameeskonnaga.

Akhtamar, kui eeldatav favoriit, haaras küll initsiatiivi, kuid erinevalt eelmistest selle hooaja kohtumistest oli meie mängijatest õhkumas enesekindlust ja võitlusvaimu. Eriti tuli see esile aga pärast seda, kui olime tavapäraselt kaotusseisu jäänud. Tagatipuks sai vigastada ka kaitse tugisammas Roomet, kuid hambad ristis võitlesime välja viigi, kui Silveri kauglöök otsustavalt Rogerist suunda muutis ning väravas maandus. Seejärel tekkis veel mitmeid võimalusi, et mäng meie kasuks kallutada, kuid lootusandvatelt positsioonidelt ei suutnud me palli võrku toimetada. Lõpuks keerutas aga Andrei nii osava nurgalöögi, et see enne väravajoone ületas, kui väravavaht jaole sai. Siiski läksime poolajale seisul 2:2, kui vastaste staarmängija meie kaitseliini ette võttis ning palli võrku sokutas.

Teine poolaeg algas sarnaselt esimesele ning mõningase mängu järel olime taas tagaajavaks pooleks. Meie võitlusvaim polnud aga raugenud ning poolajapausil seljavalu kurtnud Silver ei tahtnud plaanitud vahetusest kuuldagi. Ja meie üritused kandsid lõpuks ka vilja, kui oma esimese värava meie ridades lõi Sven. Kuigi piirikohtunik nägi selles olukorras suluseisu, siis peakohtunikul oli piisavalt julgust, et tema vale otsus tühistada ja värav määrustepäraseks tunnistada. Sarnaselt meile olid ka vastased väsinud ning nii tekkis mängu lõpuni jäänud paarikümne minuti jooksul mõlema värava all piisavalt ohtlike momente, mis päädis Akhtamari kasuks antud penaltiga 10 minutit enne mängu lõppu. Penalti uhasid nad aga kõrge kaarega üle värava ning üha enam süvenes meis tunne, et see on võimalus, mis tuleb ära kasutada. Ja kui tiksusid juba mängu viimased sekundid ning tundus, et ees ootab lisaaeg, sattus pall keskväljal Silveri jalale, kes selle imelise kaarpalliga üle vastaste väravavahi võrku toimetas.

Võib julgelt väita, et tegemist oli FC Soccerneti ühe parima mänguga klubi ajaloos. PÄRNU!

Väravad: Silver Leetma x2, Andrei Titov, Sven Aarma

Hoiatused: Veiko Kampura

Koosseis: 12-Raldo Täll, 3-Ken Karjane, 27-Roomet Saadi(23-Andrei Titov), 19-Veiko Kampura, 7-Andrian Tšeremenin, 15-Kenneth Karjane, 6-Heins Vallimägi(10-Raimo Nõu), 32-Tõnis Lõhmus, 36-Sven Aarma, 22-Silver Leetma, 69-Roger Pärss

Kasutamata vahetusmängijad: 5-Erki Hallang, 9-Päärn Volk, 13-Rein Väin, 14-Indrek Uri, 17-Margus Tagasaar